Newsletter mojakrvnaskupina.sk

7 mýtov o darovaní krvi
2017-01

Mýtus 1: Idem darovať krv, idem nalačno.

Nehanbite sa, spýtajte sa
2017-01

Aké základné podmienky musím splniť, aby som mohla darovať krv? Môžem darovať krv po úraze, po vírusom ochorení, po pôrode, po návrate zo zahraničia? Ak ste aspoň na jednu z týchto otázok odpovedali „neviem“, čítajte ďalej.

Svetový deň darcov krvi
2017-02

Svetový deň darcov krvi slúži ako poďakovanie všetkým tým, ktorí bez nároku na odmenu pomáhajú zachraňovať životy. Darca krvi je vlastne záchranca. Okrem toho má aj ďalší, nie menej dôležitý cieľ, a tým je propagácia darcovstva krvi a získanie nových darcov.

Knižka o darovaní, ktorej bude rozumieť každý
2017-02

Na svete je prvá knižka o darcovstve krvi, ktorej bude rozumieť aj úplne bežný Slovák. Na to, aby ste sa dozvedeli o krvi a darovaní všetko potrebné, už nebudete potrebovať základ z medicíny ani biológie. Doplnená bola ilustráciami a bude široko dostupná. Pokrstená bola len pred pár dňami.

Pilot či rušňovodič. Povolania, pri ktorých musia byť darcovia opatrní
2016-04

„Nemôžem darovať krv. Chodím na letiská, vlakové a autobusové stanice, vozím v aute cudzincov,“ hovorí taxikár Matej pri križovaní bratislavských ulíc. Čo na to odborník?

Alergikom sa sezóna skončila. Môžu darovať krv?
2016-04

Počasie naznačuje, že alergici majú hlavnú sezónu nepríjemných príznakov už za sebou. Ako to využiť? Napríklad na darovanie krvi.

Krv má len šesť týždňov. Je to boj s časom.
2016-04

Predstavte si, že máte v chladničke extrémne vzácnu tekutinu, no má to jeden háčik. Máte len 42 dní na to, aby ste ju efektívne využili, v opačnom prípade sa stane bezcennou.

Keď vám zavolajú z transfúzky, nečakajte.
2016-04

Každá krvná banka si starostlivo sleduje svoje zásoby krvi a vždy počíta s tým, že prídu nečakané situácie, kedy bude spotreba krvi nadpriemerná.

Vianočný darček od nás
2016-05

Pripravili sme pre vás vianočné prekvapenie. Ak sa chcete dozvedieť niečo zaujímavé o darovaní krvi, nemusíte brázdiť po internete a dokonca ani po našom webe. Všetko nájdete v e-booku, teda v novej elektronickej knižke, ktorú si môžete aj vytlačiť.

Hrajte o 10 svietiacich tričiek Moja krvná skupina
2016-05

Ak chcete vyhrať, stiahnite si náš nový e-book a vyhrajte jedno z desiatich svietiacich tričiek s motívom Mojej krvnej skupiny. Žrebujeme 3. januára 2017.


Ďakujeme za každú kvapku krvi

Copyright © Dôvera, 2010. Idea & Design ZRGZ|DGTL ZARAGUZA Digital
Dôvera Slovenský červený kríž