Newsletter mojakrvnaskupina.sk

Pilot či rušňovodič. Povolania, pri ktorých musia byť darcovia opatrní
2016-04

„Nemôžem darovať krv. Chodím na letiská, vlakové a autobusové stanice, vozím v aute cudzincov,“ hovorí taxikár Matej pri križovaní bratislavských ulíc. Čo na to odborník?

Alergikom sa sezóna skončila. Môžu darovať krv?
2016-04

Počasie naznačuje, že alergici majú hlavnú sezónu nepríjemných príznakov už za sebou. Ako to využiť? Napríklad na darovanie krvi.

Krv má len šesť týždňov. Je to boj s časom.
2016-04

Predstavte si, že máte v chladničke extrémne vzácnu tekutinu, no má to jeden háčik. Máte len 42 dní na to, aby ste ju efektívne využili, v opačnom prípade sa stane bezcennou.

Keď vám zavolajú z transfúzky, nečakajte.
2016-04

Každá krvná banka si starostlivo sleduje svoje zásoby krvi a vždy počíta s tým, že prídu nečakané situácie, kedy bude spotreba krvi nadpriemerná.

Vianočný darček od nás
2016-05

Pripravili sme pre vás vianočné prekvapenie. Ak sa chcete dozvedieť niečo zaujímavé o darovaní krvi, nemusíte brázdiť po internete a dokonca ani po našom webe. Všetko nájdete v e-booku, teda v novej elektronickej knižke, ktorú si môžete aj vytlačiť.

Hrajte o 10 svietiacich tričiek Moja krvná skupina
2016-05

Ak chcete vyhrať, stiahnite si náš nový e-book a vyhrajte jedno z desiatich svietiacich tričiek s motívom Mojej krvnej skupiny. Žrebujeme 3. januára 2017.

Našli ste rozdiel?
2016-05

Ak sa vám zdá, že tento newsletter je v niečom iný, ako tie predchádzajúce, nemýlite sa. Chceme ísť s dobou, byť krajší a modernejší.

Pitie krvi je bežné. Upíri v prírode.
2016-03

Pitie krvi v prírode je veľmi bežné. Viaceré živočíšne druhy sa v podstate „živia“ krvou. Krv je zdrojom energie, proteínov, tukov aj sacharidov, napríklad pre hmyz, ako sú komáre, muchy, ploštice, pavúky, pásomnice.

100 originálnych tričiek je na ceste k majiteľom
2016-03

Na konci mája ste hrali o originálne tričká s motívom Mojej krvnej skupiny.

Darcovia krvi mali svoj deň
2016-03

Zomrel v roku 1939 doslova s pipetou v ruke, keď dostal v laboratóriu srdcový infarkt. Za svoje výskumy dostal v roku 1930 Nobelovu cenu. Reč je o Karlovi Landsteinerovi, na ktorého narodenie pripadá od roku 2004 Svetový deň darcov krvi.


Ďakujeme za každú kvapku krvi

Copyright © Dôvera, 2010. Idea & Design ZRGZ|DGTL ZARAGUZA Digital
Dôvera Slovenský červený kríž