Milé darkyne, milí darcovia

Mnohí ste sa pred odberom aspoň raz stretli s odmietnutím. Lekár, ktorý Vás najskôr vyšetril, Vám len oznámil, že pre zlý krvný obraz či slabé žily nemôžete darovať svoju krv.

kvapka_krvi_odber.jpg Na chvíľu Vás možno zachvátila panika, v mysli prebehli možné scenáre nemožných chorôb a napokon ste zostali bezradne stáť a cítili ste sa nevyužití, dokonca nahnevaní. Premárnený deň. A pritom ste chceli pomôcť niekomu inému.

Necíťte sa zle, ak sa Vám to stane. Je to u pravidelného darcu krvi normálny stav. Namiesto horekovania nad svojím obrazom si spomeňte na rady, ktoré Vám prinášame v tomto vydaní newslettra pre darcov krvi.

Prinášame Vám recepty, ktoré by mali pomôcť zvrátiť dočasné odmietnutie na transfúznej stanici. Žiadna kaša sa neje taká horúca, ako sa uvarí. Vy si však môžete uvariť niečo, čo Vašej krvi rozhodne pomôže a opäť ju postaví na nohy. A nielen krvi, problémom bývajú často aj slabé cievy. Aj pre tie máme recept na zlepšenie.

Budeme radi, ak nám pošlete aj Vy nejaké osvedčené recepty a rady, ako postupovať, ak ste stratili železo alebo máte slabé žily. Uverejníme ich aj pre ostatných dobrovoľných darcov krvi.


Ďakujeme za každú kvapku krvi

Copyright © Dôvera, 2010. Idea & Design ZRGZ|DGTL ZARAGUZA Digital
Dôvera Slovenský červený kríž