O projekte

Mojakrvnaskupina.sk je neziskový projekt, ktorého garantom je zdravotná poisťovňa Dôvera v spolupráci so Slovenským Červeným krížom.

Aj ty môžeš byť súčasťou tohto projektu a zachraňovať životy. Ak sa pridáš do svojej krvnej skupiny na Facebooku, budeš dostávať informácie, keď niektorým nemocniciam bude chýbať práve tvoja krv.

Ako sa dá na Facebooku zachrániť život?

Transfúzne centrá sa často stretávajú s nedostatkom darcov určitej krvnej skupiny. V takýchto situáciách rozhodujú minúty a doteraz neexistoval spôsob ako rýchlo a efektívne osloviť veľké množstvo ľudí potrebnej krvnej skupiny.

Na Facebooku sa nachádza viac než 2,3 milióna obyvateľov Slovenska. Ak by sa každý pridal do svojej krvnej skupiny, o čo jednoduchšie by bolo pomáhať alebo získať rýchlu pomoc, keď to človek potrebuje...

Ako zistíme, kde je krv potrebná?

Slovenský Červený kríž má po celom Slovenku 38 územných spolkov. Tie komunikujú s nemocnicami a Národnou transfúznou stanicou SR. Akonáhle odošlú správu, že potrebujú určitú krvnú skupinu, táto informácia sa objaví aj v zodpovedajúcich krvných skupinách na Facebooku.

Tento projekt však nie je len o darovaní krvi

Pridaním sa do svojej krvnej skupiny zistíš, ktorí z tvojich priateľov majú rovnakú krvnú skupinu ako ty a navyše získaš zaujímavé info o sebe.

Pridaj sa aj ty do svojej krvnej skupiny >>


Ďakujeme za každú kvapku krvi

Copyright © Dôvera, 2010. Idea & Design ZRGZ|DGTL ZARAGUZA Digital
Dôvera Slovenský červený kríž