Ako dosiahnuť dobrú krv? Pomôžeme vám

Kešu oriešky, špenát, šošovica, cvikla. Tieto aj mnohé ďalšie potraviny pomáhajú krvotvorbe. Máte ich vo svojom jedálničku dostatok?

Pre lepšiu orientáciu v správnej životospráve sme pre vás pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi pripravili receptár: 12 jednoduchých receptov so surovinami pre dobrú krv.

Ich prípravu sme zverili do rúk najpovolanejším – tímu spoločnosti Planeat, ktorú reprezentuje odborník na životosprávu Michal Páleník.

„Bez vitamínu C, kyseliny listovej, vitamínu B6 a B12 by sa červená krvinka nevytvorila, aj keby mala k dispozícii veľkú zásobu železa,“ vysvetľuje Michal Páleník.

Železo + vitamíny

Fantastickým zdrojom železa je hovädzie mäso, šošovica, cvikla, čučoriedky. Nachádza sa aj v tmavozelenej zelenine, orechoch, semienkach či v celozrnných obilninách. Zdrojom vitamínov potrebných pre krvotvorbu je zase čerstvá zelenina a strukoviny.

Aby ste vedeli, ako ich efektívne zaradiť do svojho jedálnička, máme pre vás skvelú pomôcku. Na našich sociálnych sieťach postupne zverejníme 12 návodov, v ktorých sú tieto suroviny skombinované tak, aby boli prospešné pre vaše zdravie aj pre vašu krv. Môžete si s nami pripraviť zdravé raňajky, rýchle snacky či vyvážené večere - nielen pred plánovaným odberom.

Mojakrvnaskupina.sk nájdete na sociálnych sieťach:
https://www.facebook.com/Mojakrvnaskupina.sk
https://www.instagram.com/mojakrvnaskupina.sk/

Prajeme vám dobrú chuť.