Newsletter mojakrvnaskupina.sk

Záujem o darovanie krvi stále vysoký
clanky

Keď pred takmer dvomi mesiacmi vypukol vojenský konflikt na Ukrajine, darcovia krvi ani na okamih nezaváhali. Mnohí z vás zareagovali na našu výzvu z konca februára. Aj vďaka vám majú slovenské nemocnice dostatočné zásoby krvi. Ďakujeme! 

Zistite svoju krvnú skupinu
clanky

Áčko, béčko alebo nulka? V nasledujúcich dvoch mesiacoch vám opäť ponúkame možnosť zistiť svoju krvnú skupinu. Festival zdravia, ktorý organizuje zdravotná poisťovňa Dôvera, štartuje už 4. mája a uskutoční sa v 24 mestách.

Ste zdravý? Darujte krv
clanky

Ak môžete darovať krv, neváhajte. Je to jedna z foriem pomoc nášmu východnému susedovi – Ukrajine.

Darovanie krvi a voľno v práci
clanky

Musím si vziať dovolenku, keď plánujem ísť darovať krv? Poradíme vám.

Valentínska súťaž 2022
clanky

Je tu Valentín a s ním naša valentínska súťaž o tričká v novom dizajne! Napíšte nám, komu by ste dopriali tričko s logom Mojej krvnej skupiny. V pondelok 21. februára 2022 vyžrebujeme 7 výhercov. A každému z nich pošleme po 2 tričká! Ako sa vám páčia?

Béčko alebo nulka? Kto má viac infarktov?
clanky

Niektoré choroby sa častejšie vyskytujú u „nositeľov“ konkrétnych krvných skupín. Ak viete, aká krv vám koluje v žilách, môžete sa sústrediť na prevenciu. Ktoré ochorenia to sú?

Očkovaný darca
clanky

Očkovanie proti covidu-19 sa s darovaním krvi nevylučuje.

Pravidlá letnej súťaže o tričká MKS
clanky

Pripravili sme pre vás letnú súťaž o 15 tričiek a dva kúpeľné poukazy, ktorá začne na Svetový deň darcov krvi 14. júna. Súťažiť budeme na našich facebookových stránkach od júna do augusta, v každom mesiaci o päť tričiek. V júli a v auguste budú vyžrebovaní výhercovia, ktorí získajú víkendový pobyt v kúpeľoch.

Zľavy pre darcov krvi - leto 2021
clanky

Odovzdajú to najcennejšie a nič za to nechcú. Reč je o bezpríspevkových darcoch krvi. Každý rok odovzdá na Slovensku kus zo seba zhruba 300-tisíc ľudí. Tretina z nich sa na odberové miesta vracia s týmto šľachetným zámerom pravidelne.