Newsletter mojakrvnaskupina.sk

Alergia a darovanie krvi sa nevylucuju
clanky

Patríte medzi ľudí, ktorí na jar nevychádzajú z domu bez vreckovky a spreja do nosa? Sezónna alergia dokáže poriadne znepríjemniť život. S darovaním krvi sa však nevylučuje. Kedy je najvhodnejší čas na odber?

Váhate, či môžete darovať krv? Poradíme
clanky

Môžem darovať krv, ak mám alergiu? Aký dlhý čas musí uplynúť od pôrodu? A zlučuje sa darcovstvo s dojčením? Odpovede na tieto aj ďalšie otázky nájdete v našej poradni.

Plesy, lyže aj chrípka. Toto sú nástrahy zimy pre darcov krvi
2015-01

Po Vianociach sú tu fašiangy s plesovou sezónou. Menej pohybu, viac ťažších jedál a aj nejaká tá kvapka alkoholu. K tomu chrípka a v horšom prípade aj úraz na snehu. Na čo si dať pozor, ak plánujete darovať krv v zime?

Krvnú plazmu možno darovať už aj na Slovensku
clanky

Komplikované pôrody, popáleniny či liečba pacientov po chemoterapii. Aj v takýchto prípadoch pomáhajú lieky z krvnej plazmy. Tá sa dá získať pri klasickom odbere krvi, efektívnejšia je však plazmaferéza, ktorú už môžete absolvovať aj na Slovensku.

Chcete darovať krv po dovolenke? Toto by ste mali vedieť
clanky

Ak sa chcete po prázdninách vrátiť k darovaniu krvi, začnite overovaním informácií. Na odber sa dostanete najskôr 7 dní po návrate spoza hraníc. Pozor, môže to byť aj mesiac — a to ste si nemuseli ani palec omočiť v mori.

Facebook sa zmenil, naša úloha nie
clanky

Už niekoľko mesiacov fungujeme na facebooku po novom. Namiesto 9 skupín máme dnes už len 1 — jej názov je Moja krvná skupina. Teší nás, že ste nám aj po tejto zmene zachovali svoju priazeň.

Máme pre vás 3x3 vstupenky na koncert v Považskej Bystrici
clanky

Darovali ste v lete krv? Poďte sa s nami zabaviť! A ak ste krv z nejakých príčin darovať nemohli, pozývame vás tiež.

Už túto sobotu 17. septembra sa budú darcovia aj nedarcovia zabávať v Považskej Bystrici na koncerte Daruj krv - daruj život. Vystúpia na ňom skupiny Polemic, Everlong a Zoči voči.

Z pokusov nahradiť najvzácnejšiu tekutinu tuhne krv v žilách
clanky

Púšťanie žilou, kúpanie v krvi mladých panien či pitie ľudskej krvi. O tom, že sila a zdravie človeka súvisí s tekutinou, ktorá mu koluje v žilách, ľudia vedeli už pred stáročiami.

Darcovia a darkyne krvi, ďakujeme vám!
clanky

V uplynulých mesiacoch sme sa opakovane obracali na darcov a darkyne krvi. Keď pribúdali pacienti s covidom, aj keď sa začal vojenský konflikt na Ukrajine. Je čas poďakovať vám, milé darkyne, milí darcovia.

Pravidlá letnej súťaže o tričká MKS - 2022
clanky

Pripravili sme pre vás letnú súťaž o 14 tričiek, ktorá sa začne na Svetový deň darcov krvi 14. júna. Súťažiť budeme na našich facebookových stránkach do 22. júna 2022. V piatok 24. júna vyžrebujeme zo správne odpovedajúcich 7 výhercov, každý z nich získa po 2 tričká.