Newsletter mojakrvnaskupina.sk

Chcete darovať krv po dovolenke? Toto by ste mali vedieť
clanky

Ak sa chcete po prázdninách vrátiť k darovaniu krvi, začnite overovaním informácií. Na odber sa dostanete najskôr 7 dní po návrate spoza hraníc. Pozor, môže to byť aj mesiac — a to ste si nemuseli ani palec omočiť v mori.

Facebook sa zmenil, naša úloha nie
clanky

Už niekoľko mesiacov fungujeme na facebooku po novom. Namiesto 9 skupín máme dnes už len 1 — jej názov je Moja krvná skupina. Teší nás, že ste nám aj po tejto zmene zachovali svoju priazeň.

Máme pre vás 3x3 vstupenky na koncert v Považskej Bystrici
clanky

Darovali ste v lete krv? Poďte sa s nami zabaviť! A ak ste krv z nejakých príčin darovať nemohli, pozývame vás tiež.

Už túto sobotu 17. septembra sa budú darcovia aj nedarcovia zabávať v Považskej Bystrici na koncerte Daruj krv - daruj život. Vystúpia na ňom skupiny Polemic, Everlong a Zoči voči.

Z pokusov nahradiť najvzácnejšiu tekutinu tuhne krv v žilách
clanky

Púšťanie žilou, kúpanie v krvi mladých panien či pitie ľudskej krvi. O tom, že sila a zdravie človeka súvisí s tekutinou, ktorá mu koluje v žilách, ľudia vedeli už pred stáročiami.

Darcovia a darkyne krvi, ďakujeme vám!
clanky

V uplynulých mesiacoch sme sa opakovane obracali na darcov a darkyne krvi. Keď pribúdali pacienti s covidom, aj keď sa začal vojenský konflikt na Ukrajine. Je čas poďakovať vám, milé darkyne, milí darcovia.

Pravidlá letnej súťaže o tričká MKS - 2022
clanky

Pripravili sme pre vás letnú súťaž o 14 tričiek, ktorá sa začne na Svetový deň darcov krvi 14. júna. Súťažiť budeme na našich facebookových stránkach do 22. júna 2022. V piatok 24. júna vyžrebujeme zo správne odpovedajúcich 7 výhercov, každý z nich získa po 2 tričká.

Na facebooku po novom
clanky

Projekt Moja krvná skupina spája viac ako 10 rokov darcov a ľudí, ktorí krv nevyhnutne potrebujú. A darí sa nám - je nás už takmer 44-tisíc! Nedávno sme urobili malú zmenu na facebooku.

Viete, ako vyzerá darca krvi? Toto je on!
clanky

Má pár rokov do štyridsiatky a je to muž. Chodí do práce a má slušné vzdelanie. Takto vyzerá podľa štatistík priemerný darca krvi, ktorý prispieva k záchrane životov na Slovensku.

Záujem o darovanie krvi stále vysoký
clanky

Keď pred takmer dvomi mesiacmi vypukol vojenský konflikt na Ukrajine, darcovia krvi ani na okamih nezaváhali. Mnohí z vás zareagovali na našu výzvu z konca februára. Aj vďaka vám majú slovenské nemocnice dostatočné zásoby krvi. Ďakujeme! 

Zistite svoju krvnú skupinu
clanky

Áčko, béčko alebo nulka? V nasledujúcich dvoch mesiacoch vám opäť ponúkame možnosť zistiť svoju krvnú skupinu. Festival zdravia, ktorý organizuje zdravotná poisťovňa Dôvera, štartuje už 4. mája a uskutoční sa v 24 mestách.