Newsletter mojakrvnaskupina.sk

Buďme k sebe láskaví - všetci sme +/- rovnakí
clanky

Buďme k sebe láskaví, veď sme +/- rovnakí. Taký je slogan tohtoročnej Valentínskej kvapky krvi, ktorej tvárou sa stala herečka Kristína Svarinská. Akcia na podporu darcovstva krvi sa začala na sv. Valentína a potrvá do 13. marca.

Študentská kvapka krvi 2023: koľko darcov sme získali?
clanky

Mladí to dali na výbornú! Do Študentskej kvapky krvi sa v tomto roku zapojilo viac ako 22-tisíc darcov. Ďakujeme!

Pite - radšej viac ako menej
clanky

Samozrejme, najlepšia na pitie je voda. A ak ste darcom krvi a chystáte sa na odber v lete, pridajte jeden či dva poháre navyše.

Oliver Oswald: Pocit, aký nemá človek ani po výplate!
clanky

Hviezda slovenských seriálov a moderátor Oliver Oswald sa stal ambasádorom Mojej krvnej skupiny. Vlani v septembri s nami daroval krv a svoj prvý odber zdokumentoval aj na sociálnych sieťach. Mal rovnaké pocity z darovania, aké zažívajú naši pravidelní darcovia? A bude po prvom odbere nasledovať ďalší? O tom všetkom sa dočítate v nasledujúcom rozhovore.

Darujem krv! Čo z toho mám?
clanky

Fantastický pocit z darovania je na nezaplatenie a nedá sa opísať. To potvrdí každý darca. Darovanie krvi má aj zopár ďalších výhod. Poďme si ich pripomenúť pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi, ktorému každý rok patrí 14. jún.

S krvou už aj do Borov
clanky

Nové darcovské centrum pribudlo na jar tohto roku v Bratislave. Nachádza sa na prízemí Nemocnice Bory. Darovať možno okrem plnej krvi aj krvné doštičky a krvnú plazmu.

Alergia a darovanie krvi sa nevylučujú
clanky

Patríte medzi ľudí, ktorí na jar nevychádzajú z domu bez vreckovky a spreja do nosa? Sezónna alergia dokáže poriadne znepríjemniť život. S darovaním krvi sa však nevylučuje. Kedy je najvhodnejší čas na odber?

Váhate, či môžete darovať krv? Poradíme
clanky

Môžem darovať krv, ak mám alergiu? Aký dlhý čas musí uplynúť od pôrodu? A zlučuje sa darcovstvo s dojčením? Odpovede na tieto aj ďalšie otázky nájdete v našej poradni.

Plesy, lyže aj chrípka. Toto sú nástrahy zimy pre darcov krvi
2015-01

Po Vianociach sú tu fašiangy s plesovou sezónou. Menej pohybu, viac ťažších jedál a aj nejaká tá kvapka alkoholu. K tomu chrípka a v horšom prípade aj úraz na snehu. Na čo si dať pozor, ak plánujete darovať krv v zime?

Krvnú plazmu možno darovať už aj na Slovensku
clanky

Komplikované pôrody, popáleniny či liečba pacientov po chemoterapii. Aj v takýchto prípadoch pomáhajú lieky z krvnej plazmy. Tá sa dá získať pri klasickom odbere krvi, efektívnejšia je však plazmaferéza, ktorú už môžete absolvovať aj na Slovensku.