Newsletter mojakrvnaskupina.sk

Pite - radšej viac ako menej
clanky

Samozrejme, najlepšia na pitie je voda. A ak ste darcom krvi a chystáte sa na odber v lete, pridajte jeden či dva poháre navyše.

Oliver Oswald: Pocit, aký nemá človek ani po výplate!
clanky

Hviezda slovenských seriálov a moderátor Oliver Oswald sa stal ambasádorom Mojej krvnej skupiny. Vlani v septembri s nami daroval krv a svoj prvý odber zdokumentoval aj na sociálnych sieťach. Mal rovnaké pocity z darovania, aké zažívajú naši pravidelní darcovia? A bude po prvom odbere nasledovať ďalší? O tom všetkom sa dočítate v nasledujúcom rozhovore.

Darujem krv! Čo z toho mám?
clanky

Fantastický pocit z darovania je na nezaplatenie a nedá sa opísať. To potvrdí každý darca. Darovanie krvi má aj zopár ďalších výhod. Poďme si ich pripomenúť pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi, ktorému každý rok patrí 14. jún.

S krvou už aj do Borov
clanky

Nové darcovské centrum pribudlo na jar tohto roku v Bratislave. Nachádza sa na prízemí Nemocnice Bory. Darovať možno okrem plnej krvi aj krvné doštičky a krvnú plazmu.

Alergia a darovanie krvi sa nevylucuju
clanky

Patríte medzi ľudí, ktorí na jar nevychádzajú z domu bez vreckovky a spreja do nosa? Sezónna alergia dokáže poriadne znepríjemniť život. S darovaním krvi sa však nevylučuje. Kedy je najvhodnejší čas na odber?

Váhate, či môžete darovať krv? Poradíme
clanky

Môžem darovať krv, ak mám alergiu? Aký dlhý čas musí uplynúť od pôrodu? A zlučuje sa darcovstvo s dojčením? Odpovede na tieto aj ďalšie otázky nájdete v našej poradni.

Plesy, lyže aj chrípka. Toto sú nástrahy zimy pre darcov krvi
2015-01

Po Vianociach sú tu fašiangy s plesovou sezónou. Menej pohybu, viac ťažších jedál a aj nejaká tá kvapka alkoholu. K tomu chrípka a v horšom prípade aj úraz na snehu. Na čo si dať pozor, ak plánujete darovať krv v zime?

Krvnú plazmu možno darovať už aj na Slovensku
clanky

Komplikované pôrody, popáleniny či liečba pacientov po chemoterapii. Aj v takýchto prípadoch pomáhajú lieky z krvnej plazmy. Tá sa dá získať pri klasickom odbere krvi, efektívnejšia je však plazmaferéza, ktorú už môžete absolvovať aj na Slovensku.

Chcete darovať krv po dovolenke? Toto by ste mali vedieť
clanky

Ak sa chcete po prázdninách vrátiť k darovaniu krvi, začnite overovaním informácií. Na odber sa dostanete najskôr 7 dní po návrate spoza hraníc. Pozor, môže to byť aj mesiac — a to ste si nemuseli ani palec omočiť v mori.

Facebook sa zmenil, naša úloha nie
clanky

Už niekoľko mesiacov fungujeme na facebooku po novom. Namiesto 9 skupín máme dnes už len 1 — jej názov je Moja krvná skupina. Teší nás, že ste nám aj po tejto zmene zachovali svoju priazeň.