Nemocnice zaviedli pre epidémiu koronavírusu špeciálne opatrenia

Snímka obrazovky 2020-04-07 o 11.43.42.png „Na darovanie krvi je možné prísť individuálne na presný čas. Darcovia prejdú vstupnou kontrolou, zabezpečená je zvýšená dezinfekcia priestorov a odobraná krv ostáva v 14-dňovej karanténe," informovala hovorkyňa siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková. Dodala, že transfúziologické pracoviská nikoho neodmietnu a budú vďačné aj darcom, ktorí prídu na odber neohlásene. V tom prípade budú manažovaní priamo na mieste tak, aby bol zaručený ich komfort a bezpečnosť.

„Darca, ktorý príde darovať krv na niektoré z našich pracovísk, môže vstúpiť len s ochranným rúškom na tvári alebo s jeho náhradou Pri vstupe bude darcovi odmeraná teplota. Darca vyplní hárokso štyrmi otázkami týkajúcimi sa anamnézy súvisiacej s chorobou COVID-19," informuje na svojom webe Národná transfúzna služba SR.

Fedáková ďalej uviedla, že vstup darcov na odber je regulovaný tak, aby sa v priestoroch transfúziologického pracoviska nehromadili. Do odberovej miestnosti vstupujú po jednom, prípadne pri jednotlivých činnostiach dodržiavajú požadované vzdialenosti. Po odbere dostáva darca ďalšie usmernenia.

Obdobné opatrenia boli zavedené na odberných miestach po celom Slovensku.


Ďakujeme za každú kvapku krvi

Copyright © Dôvera, 2010. Idea & Design ZRGZ|DGTL ZARAGUZA Digital
Dôvera Slovenský červený kríž